Alan Adı Adsoyad


Alan adı satın alma  web sitesi kurmak için yapılması gereken ilk işlemdir. Açmayı düşündüğünüz web sitesi için alan adı tescil edebileceğiniz seçenekler arasında kendi ad soyadınızda bulunmaktadır.  Sizde Alan adı adsoyad tescil etme imkânından faydalanabiliriz. Özellikle kişisel blog sitelerin  alan adı adsoyad ile kendi kimliğimizi taşıyan bir alan adına sahip olması kendi reklamınızı yapacak bir siteye sahip olmanızı sağlar. Alan adı adsoyad tescil ederek bu önemli avantajı fırsata dönüştürmelisiniz.

Ad soyad .comtr alan adını satın almak istediğiniz firmanın alan adı arama sorgulama kısmında aratmanız yeterlidir. Satın almak istediğiniz alan adı boşta ise tescil ettirebilirsiniz.  Tescil etmeyi düşündüğünüz alan adınız başka biri tarafından sizden önce tescil etti ise, farklı uzantılarda isminizi sorgulatabilirsiniz. Yada sorgulattığınız ismin kim tarafından kayıt edildiğini öğrenerek kişi ile iletişime geçip, belirli bir teklif sunarak alan adınızı size yönlendirmesini isteyebilirsiniz.  ad soyad .comtr internet sitesi normal herhangi bir site gibi arama çubuğuna ad soyad .comtr yazılarak da aranabilen bir sitedir.

İsim soyisim bilgilerinizle bir site kurmayı en başta düşünmediyseniz veya gelişen süreçler sizi isim soyisim bilgilerinizle bir site kurmaya veya mevcut alan adınızı isim soyisim bilgilerinizle değiştirmeye mecbur kaldıysanız üzülmenize gerek yok. Alan adınızı sorgulatarak isim soyisim ile alan adınıza sahip olabilirsiniz. Alan adı adsoyad harfleriniz Türkçe karakter içeriyor ise uluslararası karakter desteği (IDN) sayesinde Türkçe karakterli isim tescil etmek mümkün hale gelmiştir. ç,ğ,ı,ş,ö,ü   Tükçe karakterlerine, İngilizceleştirmeden site isminizde yer verebilirsiniz.

Ad soyad olarak alınabilen alan adları sayesinde ihtiyacınız olan siteye kavuşmuş olacak ve artık sosyal ağlarda veya farklı internet sitelerinde siteniz ile ilgili yapacağınız tanıtımlarda isim ve marka yönetimi konusunda çalışmalarınıza hep daha önde başlama şansına ulaşacaksınız. Ad soyad alan adı olarak kullanıldığı zaman bu isim özellikle dikkat çeken ve insanlarda merak uyandıran siteleri işaret eder bir alan adı haline geliyor.

ad soyad .com tr adresi size yukarıda bahsettiğimiz avantajlı uygulamayı sağlayan internet sitesidir. Kendi adınızı ve soyadınızı sahibi olduğunuz internet sitesinin alan adı olarak alabilirsiniz. ad soyad com tr  uzantıları dışında farklı uzantılar ile de alan adı sahibi olabilirsiniz. .Com, .net, .org, .biz, .info, .tv, .xyz, .blog gibi uzantıları tercih edebilir, alan adınızı tescil edebilirsiniz. Sizde Alan Adı Adsoyad tescil ederek isminizi marka değeri halin getirebilirsiniz.