.com.tr Domain Almak

www.

Com tr alan adı olarak almak istediğimiz alan adlarını belirli domain sağlayıcılardan alabilmekteyiz. Bu hizmeti veren firmaların ise oldukça fazla olduğunu belirtmemiz gerekir. Com tr alan adı almak için başvurabileceğimiz firmaların listesini internet üzerinden yapacağımız bir araştırma ile bulabiliriz. Com.tr uzantılı bir domain yani web sitesi adresi hangi ülkede olduğumuzun anlaşılması ve hedef kitlemize ulaşmamız açısından önemlidir.Com.tr sorgulama yaparak com.tr uzantılı isim tescil etmenizi sağlayan sitelere ulaşmamız mümkündür. Com.tr uzantısı ticari firmalar,  gerçek ve tüzel şahıslar için gerekli evraklar ayarlanması durumunda tescil edilebilen uzantılardır.

com tr alan adı almaCom Tr Alan Adı Nasıl Alınır ve Com tr Alan Adı Almak İçin Gerekenler

Com.tr alan adı almak için 3 türlü format bulunmaktadır. adsoyad.com.tr, firmaadi.com.tr markaadi.com.tr olmaktadır. Com.tr uzantılı domaini tescil edebilmeniz için isminiz ile ticari ünvanınızın aynı olması gerekmektedir.

Adsoyad.com.tr domain almak için kimlik fotokopinizle beraber tahsis formunu domaininizi tescil edeceğiniz firmaya göndermeniz gerekmektedir. Tescil işlemlerinizin gerçekleştirilmesi için  fotokopisini gönderdiğiniz kimliğinizin üzerinde T.C numaranızın mutlaka olması gerekmektedir. Adsoyad com tr isimlerinde sizin tescil etmek istediğiniz ismin aynısı başkaları tarafından tescil edilebilir. Bu tarz durumlarda kullanacağınız isminizi farklı şekillerde kullabilirsiniz. 

Ad soyad com.tr alan adı almak için belli başlı bazı kurallar bulunmaktadır. İlk olarak isminizi ve soyisminizi tam olarak kullamanız gerekir. Birden fazla isminiz bulunuyorsa, isimlerinizin bir tanesinin ilk harfini kullanabilirsiniz yada isimlerinizinden bir tanesini sorgulama işlemi yaparak, hangi isim boşta ise o adı tescil ettirebilirsiniz. Alan adları tescil edilirken (-) dışındaki işaretler kullanılamamaktadır. İsimlerinizin arasında (-) işaretini kullanabilirsiniz. şeklinde kullanabilmektesiniz. Diğer bir kullanım şekli ise  isimleriniz arasına veya sonuna sayı koyabilmektesiniz.

Firma adı ile com.tr alan adı almak  için dikkat etmeniz gereken kurallar bazı kurallar vardır. Sahip olmuş olduğunuz firmanızın ünvanında geçen kelimeleri kullanmanız gerekmektedir. Anlamdaş kelimeler kullanılamaz. 

Marka com tr alan adı tescil işlemi gerçekletirebilmek için Marka Tescil Belgesi ve Marka Tescil Başvuru Belgesine sahip olunması gerekmektedir. Marka şahıs adına başvurulmuş ise nüfus fotokopisi gerekmektedir. Eğer marka firma adına ise oda sicil kayıt sureti gerekmektedir.  Ayrıca tahsis formu doldurulup gönderilmelidir. Com tr alan adı sorgulama işlemi gerçekleştirmek için isim sorgulama yaparak tescil işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.