Satılık Alan Adları


Günümüz teknolojisi çok gelişti ve internet olmazsa olmazlar arasına girdi. Bu nedenle internet sitesi hazırlama işlemlerinde, satılık alan adları, oldukça büyük öneme sahip olmaya başladı. Özellikle com.tr uzantılı alan adları, satılık alan adları kategorisinde en çok tercih edilenler arasındadır. Sitenizi kurmadan önce en etkili domaini, satılık alan adları kategorisinden satın alabilirsiniz. İsterseniz açık artırmayla ya da alan adı sat kategorisindeki sitelerden, alan adınızı satabilirsiniz. En etkili alan adı sat işlemlerinde, bu işin uzmanı siteler tercih edilmelidir. En iyi alan adı sat siteleriyle, popüler domainleriniz alıcı bulabilir. Domain seçimi ve isim hakkının alınması, markalaşmak için önemlidir.

Satılık Alan Adları1-10 yıl arasında tescil  hakkı ile alan adı satışı sitelerinden, Satılık alan adları alabilirsiniz. 5 yıl süre ile tescil ederseniz,  isim hakkı 5 yıl süre ile sizde kalır. Bu süre geçtikten sonra yenileme işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yenileme işlemi gerçekleştirmeniz, isim hakkınız boşa düşer ve başkaları tarafından tescil edilme hakkı doğar. Bu alan adı satışı işlemlerinde,  belirli ödeme yapılmaktadır.

Popüler bir domaini olan ya da, sitesini devretmek isteyenler için alan adı satmak, çözüm olacaktır. Bu sitelerden alan adı satmak çok kolay. Çok basit bir kaç işlemle alan adı satmak için, domain ismini satışa koymanız yeterli. Kurumsal firma adına domain almak gerekir. Bu nedenle alan adı pazarı olarak bilinen sitelerden sitenize isim alırken, bunlara dikkat etmek gerekir.

Özellikle alan adı pazarı sitelerinden aldığınız alan adları, isim hakkının bitiminden 37 gün sonrasına kadar yenilenme hakkı vardır. Çok popüler satılık alan adları da bulabileceğiniz alan adı pazarı, oldukça geniş bir kategoriye sahip. Satın alacağınız domainler işinizle alakalı olmalıdır. Markalaşmak isteyen firmalar için isim seçimi önemlidir. Bu nedenle alan adı al sat sitelerinden, markalaşmaya uygun isimler tercih edilmelidir.

İsim hakkının alınması ile birlikte, bir firmanın markalaşma süreci başlamıştır. Popüler ve çok tutulan alan adlarını, alan adı al sat sitelerinden almak, daha kestirme bir yol olacaktır. Domain sorgulama işlemlerinde güvenlik hat safhadadır. Com uzantısı dışında, net, org, info, biz ve me gibi onlarca uzantı vardır. Bu uzantıları da alan adı al sat sitelerinde bulabilirsiniz. Satılık Alan Adları arıyorsanız  kurumsal bir firmadan kaliteli bir hizmet almalısınız. Bu durumda firma tercihi çok önemli bir faktördür.